Home >> Aktivity >> MMA >> MMA


MMA

Podle definice je MMA (Mixed Martial Art) plnokontaktní sport, který umožňuje používat celou škálu bojových technik, ať už tradičních, či nikoli. Velmi zjednodušeně to znamená, že v rámci turnaje MMA se mohou utkat lidé, kteří původně trénovali různé bojové sporty. V rámci zápasu MMA jste prakticky vystaven třem různým bojovým systémům. Bojuje se podle světových pravidel organizace UFC.

 

 

Vstoje jde především o boj víceméně běžný v boxu, kickboxu, thajském boxu a podobně. Lokty a kolena dovoleny, nesmí se útočit na krk, tlačit na oči a podobně, zakázán je i úder loktem shora. V klinči se bude hodit sambo, ale i některé chvaty z džuda nebo wrestlingu. Klinč se využívá, hlavně když chcete svého soupeře zafixovat pro přesnější umístění úderu loktem nebo kolenem.

Při boji na zemi, by jste  měli mít dost natrénováno v sambu, džiu -džitsu nebo zápasu. V praxi to znamená, že zápas můžete rozhodnout klasickou k. o. ránou nebo kopem, ale stejně tak můžete soupeře dostat na zem a použít škrcení nebo páku na některou z končetin, po které se soupeř vzdá.

 
Trénink karate
Thajsko podruhé
Tréninky
Banner
Hledání
Anketa
Jak jste se o nás dozvěděli?