Home >> Aktivity


Sporty

MMA

Podle definice je MMA (Mixed Martial Art) plnokontaktní sport, který umožňuje používat celou škálu bojových technik, ať už tradičních, či nikoli. Velmi zjednodušeně to znamená, že v rámci turnaje MMA se mohou utkat lidé, kteří původně trénovali různé bojové sporty. V rámci zápasu MMA jste prakticky vystaven třem různým bojovým systémům. Bojuje se podle světových pravidel organizace UFC.

Celý článek...

 

Thajský box - Muay Thai

Thajský box = Muay Thai je přes jedno tisíciletí staré bojové umění. Thajci mluví o osmi základních zbraních Muay Thai: pěsti, lokty, kolena a nohy (vše v páru proto osm). Historie thajského boxu je spjata se stěhováním kmene Thai (svobodní) ve 13. století našeho letopočtu. Toto stěhování bylo způsobeno převážně tlakem ze strany mongolských nájezdníků ze severu. Thajci vedli neustálé boje se sousedními kmeny (Barmánci, Khmérové, Vietnamci), a z těchto bojů vyšla potřeba určitého válečného umění použitelného pro svou obranu.

Celý článek...

 

Kickbox

V roce 1964 Japonci převzali Muay Thai (viz. Thai box) a vytvořili vlastní způsob, dnes známý pod pojmem "kickboxing", který se dělí do třech kategorií:

 

 • Semi kontakt - zápas není v ringu, po té co jeden zápasník dá bod (trefí se do těla svého soupeře) se zastavuje čas a přičítají se body.

 • Celý článek...

   
  Více článků...
  Trénink karate
  Thajsko podruhé
  Tréninky
  Banner
  Hledání
  Anketa
  Jak jste se o nás dozvěděli?